Imperium w kolorze

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma prezentacja, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Fotografia kolorowa kojarzy nam się zdecydowanie ze współczesnością, przeszłość widzimy w czerni i bieli, odcieniach szarości, sepii. Natomiast mało kto wie, że już w początkach XX wieku pojawiały się eksperymenty z kolorem w fotografii. Jednym z rosyjskich pionierów w tej dziedzinie był Siergiej Prokudin-Gorski – fotograf przedrewolucyjnej Rosji. To jemu zawdzięczamy barwne obrazy Imperium Rosyjskiego. Oprócz niewątpliwej wiedzy technicznej i zmysłu artystycznego posiadał on jeszcze jedną ważną cechę - umiejętność osiągania zamierzonych celów, dzięki czemu udało mu się pozyskać sponsorów i patronów, w tym samego cara. Na jego fotografiach widzimy Kaukaz i Ural, zwykłych ludzi i Lwa Tołstoja, naturę i technikę. O wyjątkowości jego spuścizny chcę opowiedzieć w trakcie swojego wystąpienia.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz