Mądre dzieci segregują śmieci

Forma prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Zanieczyszczone powietrze. Wszechobecne góry śmieci. Tak może wyglądać Nasze otoczenie. Produkujemy coraz więcej odpadów, a to że ich nie segregujemy powoduje, że odzyskujemy za małą ilość surowców do ponownego użycia. Pomimo, że coraz więcej ludzi dba o środowisko, śmieci wciąż trafiają na dzikie wysypiska, gdzie rozkładają się przez dziesiątki lat zatruwając glebę i wodę. Zdarza się, że odpady spalane są w domowych piecach co powoduje, że trujące spaliny ulatniają się i zanieczyszczają powietrze tysiącem szkodliwych związków, mieszają się z pyłami tworząc smog. Zamiast przetwarzać  i ponownie wykorzystywać surówce wtórne wytwarza się nowe plastikowe i szklane butelki, wycina się drzewa do produkcji papieru. Czy naprawdę chcemy takiej przyszłości ? To wasze drobne działania mogą zniwelować  liczbę produkowanych śmieci.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.