Czy jesiotry to dinozaury wodne ?

Warsztaty związane z przekazaniem ciekawej wiedzy na temat ryb jesiotrowatych. Ponieważ są to ryby prehistoryczne, które żyją na ziemi od około 200 milionów lat bardzo często nazywane są żywymi skamieniałościami lub rybami pradawnymi. Są to piękne ryby o bardzo ciekawej budowie ciała, przypominające dinozaury. Ryby te nie posiadają łusek tylko płytki kostne, dotatkowo ich głowa jest zaopatrzona w rostrum z czterema wąsikami. Warsztaty będą polegały na obserwacji eksponatów oraz żywych ryb jesiotrowatych. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak wygląda ikra tych ryb, a chętni uczestnicy będą mogli spróbować jak smakuje mięso jesiotra. W trakcie warsztatów zaplanowano również ciekawą wyklejankę jesiotrową.

Lokalizacja Wydział Nauk o Środowisku, Katedra Ichtiologii, ul. Oczapowskiego 5, sala 349,

Uwaga!

Rezerwacja miejsc możliwa od 9 września 2019, godz 10:00