Walutowy zawrót głowy - sprawdź się na rynku międzynarodowym

Uczestnicy warsztatów wcielą się w rolę przedsiębiorców z różnych krajów. Każdy dostanie do wykonania indywidualne zadanie wymagające posługiwania się różnymi walutami. Partnerami w tym transakcjach będą inni uczestnicy. Uczniowie będą korzystać z materiałów i rekwizytów przygotowanych przez pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych, jak również z pomocy naszych naukowców. Uczniowie w praktyce wykorzystają umiejętność mnożenia i dzielenia. Następnie uczestnicy wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytania: Co to jest kurs walutowy? Jakie konsekwencje niesie posługiwanie się różnymi walutami? Jakie są korzyści z posługiwania się wspólną walutą (euro)?

Lokalizacja Wydział Nauk Ekonomicznych, Katedra Makroekonomii, ul. Prawocheńskiego 19, sala 206