Moje prawa. Moje obowiązki

Forma konkurs, prezentacja, warsztaty

Autorami projektu „Mam prawa. Mam obowiązki" są pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Celem projektu jest upowszechnianie informacji dotyczących praw i obowiązków dziecka. Autorki postarają się, wspólnie z uczestnikami, odpowiedzieć na przykładowe pytania: Kim jest dziecko i czym różni się od osoby dorosłej, jakie są prawa ale i obowiązki dziecka, jakie instytucje w państwie służą ochronie praw dziecka. Głównym zadaniem jakie stawiają sobie organizatorki jest rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej praw i obowiązków dziecka. Uświadomienie najmłodszym, że powinny znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo zaś powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów z prezentacją oraz konkursem wiedzy na realizowany temat.

Lokalizacja Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, ul. Dybowskiego 11, Sala Błękitna