Sekrety chwastów

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc brak limitu
Forma wystawa

Ekspozycja chwastów, przedstawiona w formie naturalnych okazów oraz kolorowych zdjęć jest kierowana do dzieci i młodzieży. Celem jej jest zapoznanie uczestników z rożnymi gatunkami chwastów, ich sekretną naturą pozwalającą im przetrwać w ciągłej walce z konkurencją, niesprzyjającymi warunkami i człowiekiem, który zwalcza je od tysięcy lat. Chwasty są roślinami dzikimi, idealnie przystosowanymi do środowiska w którym żyją. Rosną bujnie w takich warunkach, jakie są dla nich korzystne. Rosną same, choć nikt ich nie sieje i nie pielęgnuje. Nie przeszkadza im susza czy słaba gleba. Są plenne, rosną szybciej niż rośliny rolnicze czy ogrodnicze, łatwiej przystosowują się do zmian. Ich nasiona są przechowywane w ”glebowym banku nasion”, który stworzyła sama przyroda. Bytując w tym naturalnym ”magazynie” potrafią zachować żywotność przez kilkadziesiąt lat.

Lokalizacja Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Agroekosystemów, Plac Łódzki 3, sala 215

bez limitu miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.