Jak zobaczyć świat wirtualny?

Forma pokaz, prezentacja

Czy komputer potrafi generować sztuczną rzeczywistość? Czy da się zanurzyć w świecie stworzonym przez komputer? Wirtualna rzeczywistość (VR) stanowi odpowiedź na te pytania. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Stanowi interaktywny obraz 3D podłączony do komputera lub smartfona, którym użytkownik może manipulować, by stworzyć iluzję przebywania w wirtualnym świecie. Trójwymiarowy obraz w połączeniu z dźwiękiem 3D i technologią śledzenia ruchów głowy lub całego ciała sprawiają, że twój mózg jest przekonany, że widziany na ekranie świat jest prawdziwy. Na zajęciach dowiesz się czym jest VR, dlaczego wykorzystywana jest w geoinformatyce. Doświadczysz możliwości wykorzystania okularów VR i zobaczysz jak stworzyć własny mobilny zestaw VR.

Lokalizacja Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Instytut Geodezji, ul. Heweliusza 5, sala 6