Jak rozpoznać iglaka?

Przedział wiekowy pow. 16
Forma wycieczka
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Zajęcia terenowe, na których zostaną przestawione gatunki roślin iglastych najczęściej uprawiane w ogrodach przydomowych, zieleni miejskiej. Przyjrzymy się również poszczególnym elementom roślin, omówimy cechy morfologiczne wybranych gatunków i odmian. Poznamy takie gatunki jak: jodłę jednobarwną i koreańską, sosnę pospolitą i wejmutką, biotę wschodnią, cyprysik lawsona i groszkowy, żywotnik zachodni, jałowiec pospolity, sabiński i inne.

Lokalizacja Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Ogrodnictwa, ul. Heweliusza 22, Pracownia Florystyczna