Droga książki w Bibliotece

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma prezentacja, wycieczka
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Film ukazujący jaką drogę przechodzi książka w bibliotece: od zgłoszenia zapotrzebowania na konkretny tytuł, aż do rąk czytelnika. A jest to bardziej złożony proces niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pokażemy wszystkie etapy „życia” książki od zakupu, poprzez wprowadzenie do ewidencji (gromadzenie), stworzenie opisu bibliograficznego (opracowanie) aż po umieszczenie jej w magazynie gdzie spokojnie czeka na swojego czytelnika. Uchylimy rąbka tajemnicy jaka stoi za biblioteczną „magią”. Dowiecie się ile osób jest zaangażowanych w to aby czytelnicy mogli bez zwłoki odebrać swoje wypożyczenia, jaką prędkość rozwija wózek biblioteczny oraz ile książek mieści się w windzie.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz