Wynalazek wynalazków

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma prezentacja, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

„Bez jednostek twórczych, zdolnych do samodzielnego myślenia i osądu, rozwój społeczeństw jest równie nie do pomyślenia, jak rozwój jednostki poza żyzną glebą społeczności” - Albert Einstein

Zapraszam Państwa na wykład pt. „Wynalazek wynalazków” dotyczący wielkich odkryć naukowych i technicznych z różnych dziedzin wiedzy, które przeobraziły życie ludzi na całym świecie. Prawdziwa eksplozja przypadła na czas wielkiej rewolucji przemysłowej, czyli na wiek XIX. Wówczas nastąpił rozwój kolei żelaznych, skonstruowano także pierwsze pojazdy, z czym nie mógł konkurować popularny dotąd dyliżans lub jazda konno. Jak wyglądała podróż pierwszą linią kolejową, kto pierwszy wzbił się w chmury, gdzie wybudowano pierwszy wieżowiec z windą, ile czasu świeciła pierwsza wynaleziona żarówka, jak wyglądała pierwsza elektryczna pralka, dzięki komu ludzie przestali chorować, bo pojawiły się szczepionki, jak wyglądała XIX-wieczna sala operacyjna, kto wynalazł aparat ortodontyczny? Te i wiele innych odkryć postaram się Państwu przybliżyć podczas swojego wystąpienia, które urozmaici niezwykle interesująca prezentacja najważniejszych wynalazków ludzkości.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz