Szkolnictwo w PRL-u na terenie Warmii i Mazur

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom warsztatów trudnego, burzliwego okresu PRL-u. Przeniesienie w czasy młodzieńcze i szkolne dziadków/rodziców, w których dominowała ciężka praca nie zawsze przynosząca oczekiwane efekty, walka z ciągłymi deficytami najpotrzebniejszych środków, a także bieda. Szkoła w tym okresie była znacznie inna niż obecna. Tworzyły ją dzieci, młodzież z ich marzeniami, radościami, troskami oraz trudami i urokami dzieciństwa. Uczestnicy warsztatów na podstawie kronik, materiałów archiwalnych będą mogli przenieść się we wspominane czasy, zobaczyć jak wyglądały sale lekcyjne, jak ubierali się nasi dziadkowie, rodzice oraz jakich przedmiotów uczono się w szkole, na jakich świętach i imprezach szkolnych bawiono się. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję pisać atramentem i stalówką, a także odsłuchać nagrań ze świadkami historii o szkolnictwie w czasach PRL.

Lokalizacja Archiwum Państwowe w Olsztynie, ul. Partyzantów 18, Olsztyn